Grafika a tisková příprava | 12listý kalendář | Czech deerhound club

Hlavní motivy grafického zpracování kalendáře tohoto nádherného a temperamentního plemene psa Deerhound (deer = jelen, hound = honič) jsou dány krajinou jeho původu, Skotskou vysočinou.

Skotské keltské motivy, jakož i motivy galské, ke Skotsku neodmyslitelně patří. Proto i v tomto kalendáři dostávají téměř stejný prostor, jaký v něm zaujímají tito kluboví psi. 12listou variantu kalendáře jsme po dohodě se zákazníkem zvolili právě proto, aby vše bylo dostatečně vyvážené. Grafické motivy nesmějí přehlušovat psy a psi naopak nesmějí příliš potlačovat grafiku.

Asi není mezi psími plemeny tajemnějšího sporu, než je tomu u skotského jeleního psa a irského vlkodava. Dodnes se vedou spory, zda byl deerhound v historii identický se starobylým irským vlkodavem a během staletí potom pouze dále šlechtěn pro lov vysoké zvěře, nebo zda se jednalo o dvě různá plemena.

Tato otázka asi zůstane nezodpovězena. Prací na tomto kalendáři jsem chtěl tak trochu přispět i k navození těchto zvláštních otázek a nostalgických pocitů v průběhu celého roku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


2 + 2 =


Rolovat nahoru