Vzorníky na vlasy L’Oréal – zpracování tiskové přípravy pro ofsetový tisk

Ofset je dnes vlastně synonymem tisku. Stává se tak vizitkou tiskárny, podle které je posuzována její kvalita. A tedy i vizitkou mojí!

Příprava tiskových podkladů pro ofset dnes patří mezi ty nejčastěji vyžadované. Je to nejrozšířenější tisková technika pro tiskoviny, které se tisknou ve větších nákladech.

Proto se snažím do zpracování ofsetové tiskové přípravy přenést své zkušenosti z plochého i rotačního ofsetu, tisku merkantilních tiskovin, knih, novin a časopisů. Tuto tiskovou přípravu zpracovávám nejen pro své zakázky, ale poskytuji tuto službu i spřízněným ofsetovým tiskárnám, reklamním agenturám, DTP studiím i jednotlivým výtvarníkům.

Tak jak se mění doba, tak se mění i nároky zákazníků na požadované výstupy této tiskové přípravy. Na začátku mé kariéry bylo automatické, že si zákazník odnášel filmy po jednotlivých cmykových tiskových plátech od každé stránky a k tomu dostal Cromalinové nátisky. Postupem času ale došlo k přesunu tiskových podkladů na různé typy digitálních tiskových médií. Až do dnešní podoby, kdy se vše, včetně náhledů odehrává pouze na přenositelných digitálních médiích. Od tiskové přípravy, přes výrobu CTP tiskových desek až po přímý výstup do ofsetového tiskového stroje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


6 + 8 =


Rolovat nahoru