Zhotovení tiskových podkladů pro tamponový tisk

Co je to vlastně ten „tamponový tisk“? A co to tedy vlastně připravuji?

Tisková hlava (tampon) obtiskává barvou motiv z tiskového štočku na potiskovaný předmět, buďto přímo ve výrobní lince (v průmyslovém potisku) anebo ve speciálním tiskovém stroji (při reklamním potisku). Ve výrobních linkách nachází tamponový tisk uplatnění zejména v hračkářském, automobilovém a elektrotechnickém průmyslu. V reklamním potisku se tampon využívá zejména k potisku propagačních a dárkových předmětů od kancelářských sad přes běžné užitné předměty po elektroniku.

Díky mému dlouhodobému zaměření (od roku 1989) na zpracování tiskové přípravy tvoří značnou část mého portfolia spolupráce právě s firmami s tamponovým tiskem. Jako každá tisková technika si vyžaduje i tamponový tisk svá specifika, která si člověk osvojuje pouze dlouholetou praxí. Za což patří těmto firmám můj velký dík – díky nim jsem se obohatil pro dnešní dobu o zajímavý know-how. Tak neváhejte a klidně se na mne obraťte i v této oblasti!

Myslím, že nikoho neurazím, když uvedu jména těch firem, s nimiž byla pro mne spoloupráce nejzásadnější. Jsou to zejména firmy Sixta, Vylita, Printek a Tampo plus. Dále jsou to Klimeš a Knob, Dílna, Toušek, Barták, Gift print, Speed press anebo Bet reklama.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


4 + 1 =